Toyota Zielona Góra

Strzelił w dom sąsiada. W środku byli domownicy. Został aresztowany

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 42-letni mieszkaniec Dobroszowa Wielkiego, który z broni palnej strzelił w kierunku domu swoich sąsiadów. Strzał to najprawdopodobniej efekt konfliktu sąsiedzkiego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

O zdarzeniu portal poscigi.pl pisał pierwszy. W niedzielę, 29 grudnia, około godz. 21.30 dyżurny zielonogórskiej komendy został powiadomiony przez mieszkankę Dobroszowa Wielkiego o tym, że ktoś, najprawdopodobniej sąsiad, strzelił w jej okno z broni palnej. – Z relacji kobiety wynikało, że po oddaniu strzału, pocisk przebił szybę i rozbił się o wewnętrzną ścianę w domu, w którym wraz z nią przebywali członkowie jej rodziny – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zatrzymali 42-letniego mężczyznę.

Śledczy przeszukali dom 42-latka i przyległe pomieszczenia. Na miejscu wykonane zostały oględziny i zabezpieczono materiał dowodowy do sprawy, m.in. zabezpieczono samochód osobowy. Policjanci przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. 42-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. – Śledczy prowadzą czynności, które wyjaśnią przyczynę i okoliczności tego zdarzenia oraz z jakiej broni mógł paść strzał – mówi podinsp. Stanisławska. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i podjął decyzję o aresztowaniu 42-latka tymczasowo na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Zostań kierowcą bolta