Sulechów. Jechał bez okularów, odpowie przed sądem tak jakby nie miał prawa jazdy

Ograniczenia korzystania z prawa jazdy muszą być przestrzegane przez kierujących na drodze. – Oznacza to, że kierujący z wadę wzroku musi w trakcie jazdy korzystać z okularów korekcyjnych lub soczewek, jeżeli ma to oznaczone w prawie jazdy – wyjaśnia podinsp. Katarzyna Świerkowska Teska, zastępca naczelnika zielonogórskiej policji.

46 letni kierujący Chevroletem został zatrzymany do kontroli w za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie gm. Sulechów. Oświadczył, że nie korzystał z soczewek i nie miał założonych okularów. W jego prawie jazdy byl kod dotyczący prowadzenia w okularach lub soczekwacg. Ponieważ ich nie miał, w związku z powyższym nie był uprawniony do prowadzenia pojazdu.

– Policjanci nie mogą stwierdzić czy umożliwienie dalszej jazdy kierującemu nie naruszy gwarancji bezpieczeństwa dla innym uczetnikow ruchu. Byli zobowiązani sporządzić wniosek o ukaranie do sądu – mówi podinsp. Świerkowkska Teska.

Za kierowanie bez uprawnień obligatoryjnie orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.