Sulechowianin ma dwa dożywotnie zakazy prowadzenia i znowu wpadł jadąc audi kompletnie pijany

Policjant od razu od kierowcy wyczuł woń alkoholu. Po chwili 48-latek wydmuchał ponad 2,4 promila alkoholu.

Pijany 48-latek został zatrzymany w piątek, 24 lutego, w Sulechowie. Mężczyzna ma już dwa sądowe dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów, a dzisiaj kierował audi A3. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Patrol policji w piątek o godzinie 8.40 rano na ulicy Bankowej w Sulechowie zatrzymali do kontroli kierującego audi A3. Policjant od razu od kierowcy wyczuł woń alkoholu. Po chwili 48-latek wydmuchał ponad 2,4 promila alkoholu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci sprawdzili dokumenty kierującego. – Okazał się nim 48-letni mieszkaniec gminy Sulechów, ma orzeczone dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Dożywotnie zakazy zostały wydane przez sądy w Świebodzinie i Zielonej Górze.

Pijany sulechowianin ma dwa dożywotnie zakazy prowadzenia

Policjanci ustalili również, że audi prowadzone przez 48-latka nie ma aktualnych badań technicznych Dowód rejestracyjny pojazdu został więc zatrzymany.   

Pijany kierujący został odwieziony do komisariatu w Sulechowie, a samochód przekazany rodzinie mężczyzny. Ponieważ policjanci nie mogą przesłuchiwać osób pijanych, 48-latek dostał wezwanie do stawienia się w komisariacie po wytrzeźwieniu.

Mężczyzna usłyszy dwa zarzuty złamanie sądowego zakazu prowadzenia oraz prowadzenia po pijanemu. Grozi mu kara 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna ma już wyrok w zawieszeniu za prowadzenie po pijanemu. Sąd może więc zdecydować o odwieszeniu kary za przestępstwo popełnione po raz kolejny.