Sypią się potężne kwoty mandatów. Trzech kierowców zapłaci ponad 3,8 tys. zł

W poniedziałek, 17 stycznia, policjanci z Krosna Odrzański i Gubina ukarali mandatami na łączną kwotę 3820 zł trzech kierowców. Czwarty stanie przed sądem.

W Brzózce, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który zdecydował się na jazdę, mimo braku prawa jazdy. Kilka miesięcy wcześniej zostało mu zatrzymane w związku z przekroczeniem przez niego limitu punktów karnych. Sprawa zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Za kierowanie bez uprawnień grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tys. zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W Gubinie kierujący renault clio na skrzyżowaniu ulic Kaliska i Leśna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu renault master. Doszło do zderzenia. Sprawca kolizji został ukarany został mandatem w wysokości 1020 złotych.

Do kolizji doszło także w rejonie przejścia granicznego na Gubinku. Kierujący dacią podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu ciężarowym mercedesem. Doszło do zderzenia. Sprawca kolizji ukarany został mandatem w wysokości 1,3 tys zł.

Do wykroczenia doszło także na ul. Śląskiej w Gubinie. Zgłaszający poinformował policjantów, że zatrzymał kierowcę osobówki, który niemalże potrącił go na przejściu dla pieszych. Przybyły na miejsce patrol po potwierdzeniu zaistnienia zdarzenia, w związku z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu na przejściu nałożył na kierującego dacią sandero mandat 1,5 tys. zł.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl