Sytuacja pod cmentarzem w Zielonej Górze (RELACJA)

Na bieżąco informujemy o sytuacji pod cmentarzem na ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze. Monitorujemy również parkingi w okolicy nekropolii.

Godz. 10.05 Ruch pod cmentarzem jest bardzo duży. Na parkingu przy nowym cmentarzu trudno znaleźć miejsce do parkowania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Godz. 10.22 Spor ludzi na cmentarz dociera autobusami MZK.

Godz. 10.28 Natężenie ruchu przy cmentarzu jest duże. Brakuje miejsc do parkowania na nowym cmentarzu. Wpływ na to ma fakt, że nie działa parking na stadionie żużlowym.

– Przypominamy o parkingu na pętli autobusowej, na którym są wolne miejsce – mówi asp. sztab. Marek Zrowiak z zielonogórskiej drogówki.

Godz. 10.31 Cały czas na cmentarz dużo ludzi dociera autobusami MZK oraz taksówkami.

Godz. 10.34 Od samego rana pod zielonogórskim cmentarzem nie doszło do kolizji. Jedyna kolizja miała miejsce na ulicy 1 Maja.

Godz. 11.23 Zastawiony jest parking na Jędrzychowie. Nie ma gdzie parkować.

Godz. 11.25 Zastawiony parking przy nowym cmentarzu na ulicy Wrocławskiej. Duży ruch samochodów z ulicy Wrocławskiej w kierunku cmentarza. Droga momentami blokuje się.

Godz. 11.45 Ruch na cmentarzu jest już bardzo duży. O godz. 12:00 na starym cmentarzu zacznie się msza. Msza obędzie się również o godz. 14:00 na nowym cmentarzu.  

Godz. 11.46 Policja przypomina kierowcom, że na wysokości stacji benzynowej są dwa pasy ruchu w kierunku miasta. – Korzystajmy z dwóch pasów ruchu, a nie tylko jednego – mówi asp. Zdrowiak. Zmiana organizacji ruchu na czas święta ma pomóc kierowcom.

Godz. 11.55 Policjanci kierują ruchem na przejściu dla pieszych przy cmentarzu.

Godz. 12:01 Przy cmentarzu na ulicy wrocławskiej cały czas jest bardzo duży ruch, ale jest bezpiecznie. W okolicach nekropolii nie doszło do żadnej kolizji.

Godz. 12.02 w całym województwie od piątku, 28 października, do godz. 11.40 we wtorek, 1 listopada, wpadło 37 pijanych kierowców. Doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osobny. Na szczęście nikt nie zginął.

Godz. 12.46 Parking przy nowym cmentarzu na ulicy Wrocławskiej jest zapełniony. Policja co jakiś czas zamyka wjazd na parking. Zapełniony jest również parking na pętli autobusowej. Na ulicy Wrocławskiej są korki.

Godz. 13:18 Na ulicy Wrocławskiej bardzo duży ruch samochodów. Stale brakuje miejsc do parkowania na parkingu przy nowym cmentarzy oraz na pętli autobusowej. – Prosimy zwracać znacznie większa uwagę na sygnały dawane przez policjantów kierujących ruchem – mówi asp. Zdrowiak.

Kolejna fala ludzi i korki spodziewane są ponieważ o godz. 14:00 odbędzie się msza na nowym cmentarzu.

Godz. 13:39 Przy największym zielonogórskim cmentarzu od rana duży ruch. Policjanci są na miejscu i czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem. Na szczęście cały czas jest spokojnie. W rejonie cmentarza nie doszło nawet do jednej kolizji.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl