Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Szaleństwo kierowców ciężarówek. Wyprzedzając blokowali nawet ambulans na sygnałach. To drogowy bandytyzm (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Kierowca ciężarówki wyprzedając lewym pasem na długo zablokował ambulans.

Jak pisze nasz czytelnik, kierowcy ciężarówek na autostradzie A4 z Wrocławia w kierunku Leszna i dalej do granicy robią co tylko im się podoba. – Ciężarówki cały czas wyprzedzają inne ciężarówki blokując lewy pas. Zajeżdżają drogę kierowcom osobówek, blokowali nawet ambulans na sygnałach. To drogowy bandytyzm – pisze autor zdjęć.  

Nasz czytelnik w poniedziałek, 20 lutego, jechał z Wrocławia do Zielonej Góry. Prawy pas to był niekończący się sznur ciężarówek jadących w kierunku granicy z Niemcami. I nie byłoby w tym nic dziwnego, ale kierowcy ciężarówek dosłownie co chwilę wyprzedali się zjeżdżając na lewy pas. Tym samy blokowali drogę kierowcom osobówek.

– Za wyprzedzającą z prędkości około 90 km/h ciężarówek natychmiast tworzył się korek osobówek – pisze czytelnik. Kiedy udało się przyspieszyć, zaczynała wyprzedzać następna ciężarówka. I tak co kilak kilometrów.

– W pewnym momencie kierujący ciężarówką lewym pasem wyprzedzał aż sześć ciężarówek jadąc około 90 km/h – pisze czytelnik. Na prawym pasie utworzył się gigantyczny korek.

Kierowcy ciężarówek to drogowi bandyci

Kierowcy ciężarówek zachowują się na drodze arogancko i chamsko. – Po prostu włączają lewy kierunkowskaz i od razu zmieniają pas zajeżdżając drogę. Wiedzą, że to kierowca osobówki musi zwolnić – pisze autor zdjęć.

W pewnym momencie lewym pasm nadjechał ambulans na sygnałach. Kierowcy osobówek natychmiast umożliwi przejazd. Natomiast kierowca ciężarówki wyprzedając lewym pasem na długo zablokował ambulans. Co również ważne kierowcy ciężarówek jadących prawym pasem też nie zwolnili. – To jest drogowy bandytyzm – pisze nasz czytelnik.  

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl