Szalona ucieczka kierowcy. Wjeżdżał na chodnik. Miał przy sobie narkotyki

fot. Lubuska policja

Słubiccy policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas szaleńczej ucieczki kierowca wjechał na chodnik, na którym byli piesi. Po zatrzymaniu uciekiniera okazał się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, ale za to ma przy sobie narkotyki.

Wszystko wydarzyło się sobotę, 5 października, około godziny 17.00. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli citroena. Kierowca, gdy tylko zauważył radiowóz, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Mężczyzna podczas szalonej ucieczki łamał przepisy ruchu drogowego. – W pewnym momencie jadąc po przejściu dla pieszych wjechał na chodnik, po którym poruszali się piesi – mówi podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Kierowca nie zważając na innych kierowców, ucieczkę zakończył uderzając w sygnalizator świetlny. Podczas zatrzymywania mężczyzna był agresywny. Zachowanie 35-latka wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. – Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie – mówi podkom. Jankowska. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie ma przy sobie prawa jazdy. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych, po czym na jaw wyszło, że nigdy nie miał prawa jazdy. Citroen, którym uciekał nie miał aktualnych badań technicznych. Przy 35-latku policjanci znaleźli narkotyki.

Polecane  Szajka dilerów rozbita w Zielonej Górze. Zatrzymano pięć osób. W akcji antyterroryści

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał cztery zarzuty m.in. spowodowania zagrożenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu i posiadania narkotyków. 35-latek odpowie również za wykroczenia drogowe. Grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia. 35-latek został aresztowany tymczasowo na dwa miesiące.

Policjanci prowadzący postępowanie proszą o kontakt świadków pościgu (kierujących, pasażerów, rowerzystów, pieszych), którzy 5 października około godziny 17 znajdowali się w rejonie ulic: Sienkiewicza, Oś. Słowiańskiego, Placu Przyjaźni, Wojska Polskiego oraz skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z Wojska Polskiego w Słubicach. Z policją można kontaktować się osobiście w komendzie w Słubicach przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 albo telefonicznie z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem tel. 95 759 28 63 lub z dyżurnym jednostki 95 759 28 11/12.

Langner odszkodowania
Reklamy