Szedł i kopał w zaparkowane samochody. Uszkodził pięć pojazdów. Wcześniej zrobił awanturę w sklepie

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który w Żaganiu uszkodził pięć zaparkowanych samochodów. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Przy 40-latku policjanci znaleźli marihuanę. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W czwartek wieczorem, 6 czerwca, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który uszkodził pięć zaparkowanych samochodów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Chwilę wcześniej wszczął awanturę przed jednym ze sklepów, który został zamknięty przez właściciela z powodu agresywnego zachowania mężczyzny.

Wandal idąc przez parking kopał zaparkowane pojazdy. – Są to szkody w postaci wgnieceń i zarysowania karoserii. Uszkodzonych zostało pięć samochodów osobowych. Ich właściciele wycenili straty na łączną kwotę 15 tysięcy złotych – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Żagań. Uszkodził pięć zaparkowanych samochodów

W trakcie interwencji agresywny mężczyzna stawiał opór i nie wykonywał poleceń policjantów. Został zatrzymany przez policjantów oraz funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej, którzy pełnili wspólnie służbę z policjantami.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 40-letnim mieszkańcem Żagania policjanci znaleźli przy nim marihuanę oraz małą wagę cyfrową.

Następnego dnia 40-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi do kara do 5 więzienia. Odpowie również za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do lat 3 więzienia. Mężczyzna przyznał się do zarzutów.