Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Tak łatwo straciła 25 tys. zł. Oszust się obłowił

Oszust zadzwonił do mieszkanki Żar podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował kobietę, że złodziej chce wziąć kredyt w jej imieniu. Po uzyskaniu danych do logowania na konto ukradł 25 tys. zł.

W poniedziałek, 31 grudnia, do żarskiej komendy zgłosiła się 51-letnia mieszkanka Żar, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Jak poinformowała kobieta na jej telefon komórkowy zadzwonił mężczyzna. Poinformował, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji, a środki na jej koncie są zagrożone.

W dalszej rozmowie ,wzbudzając zaufanie kobiety, uzyskał dane do konta internetowego i przejął pieniądze, które miała na koncie. Kobieta straciła 25 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przypadków tego typu oszustw w całym kraju jest wiele. Są nagłaśniane, aby przestrzec innych przed działaniem przestępców. Słyszymy o tych zdarzeniach w telewizji, radiu, czytamy w gazetach, lecz mimo tego oszustom udaje się okraść kolejne osoby. – Sprawcy dzwonią podając się za krewnych, pracowników ZUS, policjantów, a ostatnio za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl