Tatrzańska w Zielonej Górze z całoroczną jazdą na nartach. Będzie igielit i wyciąg (WIZUALIZACJA)

Radni Zielonej Razem wiele razy udowodnili, że są skuteczni. Takie inwestycje jak Kaczy Dół, Plac Słowiański, nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt, czy Sky Park, to ich zasługa.

Całoroczny stok narciarski wyłożony igielitem, tor saneczkowy i profesjonalny wyciąg. Tak po modernizacji może wyglądać popularna Górka Tatrzańska. Z pomysłem na odbudowę świetności tego kultowego miejsca wyszli radni Zielonej Razem.

– Tydzień temu prezydent Janusz Kubicki wyrównał Górkę Tatrzańską, więc idziemy za ciosem. Przekonaliśmy prezydenta, aby wprowadził autopoprawkę do budżetu miasta, w ten sposób wygeneruje 100 tys. zł na przygotowanie projektu wykonawczego dla tej ambitnej inwestycji – tłumaczy radny Robert Górski, inicjator akcji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Radny Górki wspominał, że jako dziecko śmigał na nartach na Tatrzańskie. – Teraz mamy wyjątkową szansę, aby to miejsce wróciło – cieszy się Filip Gryko. Zielona Góra potrzebuje takiego miejsca. – Miasto będzie mieć kąpielisko, które wypełni pewną lukę, to pora zadbać o sporty zimowe – dodaje Andrzej Brachmański. – To musi się udać – uśmiecha się Filip Czeszyk.

Rewitalizacja gotowa

Kilka ładnych lat temu prezydent Janusz Kubicki przygotował koncepcję rewitalizacji Wzgórz Piastowskich z uwzględnieniem Górki Tatrzańskiej. Plany były ambitne: wieża widokowa, całoroczny stok narciarski wyłożony igielitem do tego baza sportowa i zapalacze sanitarne. Niestety pomysł został oprotestowany przez pseudoekologów z miejskich ruchów, którzy przekonali zarząd województwa, aby odrzucić koncepcję. Wówczas marzenia zielonogórzan o rekreacji na Wzgórzach Piastowskich legły w gruzach.

Pojawiają się nowe możliwości

– Wszyscy pamiętamy, że Zielona Góra już kilka lat temu przygotowała program funkcjonalno-użytkowy dla Wzgórz Piastowskich. Wówczas marszałek województwa odmówiła dofinansowania modernizacji  tego ważnego dla mieszkańców miejsca – przypomina radny Robert Górski Dodaje, że zmienił się zarząd województwa, zmienił się również rząd. Pojawiają się nowe możliwości współpracy.

– Bardzo liczymy na odblokowanie pieniędzy z KPO oraz na to, że nowy rząd odda pieniądze zabrane samorządom przez poprzedników. Jeżeli tak się stanie, to  marzenie o Górce Tatrzańskiej, jako całorocznym centrum sportu i rekreacji na świeżym powietrzu w końcu się spełni – mówił radny Górski.

Radni Zielona razem skuteczni

Radni Zielonej Razem wiele razy udowodnili, że są skuteczni. Takie inwestycje jak Kaczy Dół, Plac Słowiański, nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt, czy Sky Park, to ich zasługa. Warto zaznaczyć, że to tylko kilka przykładów z długiej listy osiągnięć.

 – Dziś zabieramy się za kolejne działanie. Wiecie, że nie odpuszczamy – mówił Zbigniew Binek. Podczas konferencji prasowej wspólnie z kolegami zaprezentował grafikę, która przedstawia, jak może wyglądać Górka Tatrzańska po modernizacji.

 – Przekonaliśmy prezydenta Janusza Kubickiego, aby wprowadził autopoprawkę do budżetu miasta, w ten sposób wygeneruje 100 tys. zł na przygotowanie projektu wykonawczego dla tej ambitnej inwestycji – tłumaczy radny Robert Górski, inicjator akcji. Potem radni zabierą się za szukanie finansowania.

Igielit i narty przez cały rok

Radni Zielonej Razem proponują, Górkę Tatrzańską wyłożyć igielitem. – Koncepcje są różne, zimą mogłyby tam pracować armatki śnieżne. Latem sprawdzi się igielit. Modernizacja powinna objąć też tor saneczkowy i oczywiście wyciąg. Przyda się również zaplecze sanitarne – wyjaśnia Grzegorz Hryniewicz.