Toyota Zielona Góra

To bezczelne. Ktoś ukradł sprzęt do walki z koronawirusem z namiotu pod szpitalem

Do bezczelnej kradzieży doszło w poniedziałek, 2 listopada. Z namiotu koło szpitala w Drezdenku nieznani sprawcy ukradli dwie nagrzewnice i specjalistyczne oświetlenie pożyczone od strażaków. Sprzęt w namiocie służył do przyjmowanie ludzie zakażonych koronawiorusem.

Pod szpitalem w Drezdenku stoją namioty służące do przyjmowania osób zakażonych koronawirusem. Sam szpital przyjmuje już tylko osoby zakażone. W namiotach było specjalne oświetlenie oraz nagrzewnice pożyczone od strażaków ze Strzelec Krajeńskich. Pozwalało to personelowi szpitala pracować po zmroku i zapewniało ciepło obsłudze oraz pacjentom. Niestety już tak nie jest.

Sprzęt został skradziony. – Do bezczelnej kradzieży doszło w poniedziałek, 2 listopada, nocą – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji. Szpital o kradzieży zawiadomił policje. Wiedzą o niej strażacy, którzy sprzęt udostępnili szpitalowi oczywiście nieodpłatnie.

Złodziej lub złodzieje ukradli dwie nagrzewnice i oświetlenie z namiotu. Policja na miejscu wykonała oględziny. Został również zabezpieczony monitoring. Policjanci poszukują sprawcy bądź sprawców zuchwałej kradzieży. – To smutne, że doszło do kradzieży w tak trudnym czasie i to w dodatku sprzętu potrzebnego ludziom na co dzień walczącym czynnie z pandemią – mówi mł. asp. Tomasz Bartos.

Wartość sprzętu to około 7 tys. zł. Jego przydatności nie da się wycenić. – Prosimy każda osobę, którą ma informacje na temat kradzieży bądź sprawców o kontakt z komendą policji w Strzelcach Krajeńskich lub pod numerem alarmowym 112 – mówi mł. asp. Bartos.

Toyota Zielona Góra