To był pogrom kierowców. Co godzinę tracili prawo jazdy

Tylko w czwartek, 18 czerwca, gorzowska drogówka zatrzymała prawa jazdy aż 13 kierowcom. Stracili uprawnienia na trzy miesiące.

Policjanci gorzowskiej drogówki nie odpuszczają drogowym piratom. Zbyt szybka jazda to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W wielu sytuacjach zdarzenia takie kończą się tragedią. Tylko w czwartek gorzowska drogówka zatrzymała prawa jazdy 13 kierującym za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. – Ci kierowcy na trzy miesiące będą musieli przesiąść się na miejsce pasażera lub korzystać z komunikacji miejskiej – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji. Od początku roku gorzowska drogówka zatrzymała już prawa jazdy ponad 150 kierującym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To między innymi efekt akcji kaskadowego pomiaru prędkości. Kierowcy przejeżdżający obok policjantów z radarem, pewni braku kolejnej kontroli, przyspieszają i wpadają na kolejny radar. – Były przypadki kierowców, którzy na kilkukilometrowym odcinku drogi na radar wpadali dwa razy – mówi podkom. Jaroszewicz.