Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To była jedna z największych akcji lubuskiej drogówki. Ujawniono 80 wykroczeń na jednej trasie (FILM)

To była jedna z większych policyjnych akcji w ostatnim czasie.

Policyjne drony, laserowe radary, radiowozy oznakowane i nieoznakowane, policyjne motocykle, wyjechały na DK12 podczas zmasowanych działań. – To zdecydowana odpowiedź na zachowania kierowców, którzy w ostatnim czasie doprowadzili na tym obszarze do wielu niebezpiecznych zachowań z tragicznymi wypadkami na czele – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Od początku roku odnotowano tam łącznie 5 wypadków, w których życie straciły 2 osoby, a 6 odniosło obrażenia. Doszło także do 38 kolizji. – Ponadto policjanci monitorujący stan bezpieczeństwa zauważyli wiele przypadków przekraczania prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieprawidłowych przejazdów przez przejścia dla pieszych oraz innych drogowych przewinień – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Pierwsza tak wielka akcja lubuskiej drogówki rozpoczęła się w piątek, 24 marca, na K12 w powiatach żarskim, żagańskim oraz wschowskim. – To cykl działań, które będą kontynuowane w najbliższych dniach i tygodniach – mówi podinsp. Maludy.

Czytaj też – Miał rękę rozerwaną piłą łańcuchowa. Odmówili mu pomocy. Tak tłumaczy się Zielonogórski szpital

Akcja prowadzona jest także przez policjantów z Dolnego Śląska w powiecie głogowskim. Taka koordynacja policyjnych działań ma zdyscyplinować kierowców do bezpiecznej jazdy.

W piątek, 24 marca, policjanci drogówki skontrolowali blisko 90 samochodów, zarejestrowano  80 wykroczeń, z czego 44 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Kolejna akcja zaplanowana jest na przyszły tydzień i będzie powtarzana jeszcze kilkukrotnie. Podobne działania przewiduje się również na innych drogach w regionie lubuskim.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl