To nasi nowi policjanci. Trafią też do Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.

Mamy 14 nowych policjantów. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, będą służyć i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom województwa lubuskiego. Trafią między innymi do Zielonej Góry i Gorzowa.

W poniedziałek, 6 marca, w komendzie wojewódzkiej w Gorzowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla 14 osób, które będą pełnić służbę w lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą i wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się pełnoprawnymi policjantami. Nowych 14 adeptów niebawem wyjedzie na kilku miesięczne szkolenie.

To nowi lubuscy policjanci

Ślubujący dziś policjanci zasilą szeregi następujących jednostek: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, komend miejskich w Gorzowie oraz Zielonej Górze, komend w Międzyrzeczu, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Świebodzinie, Wschowie oraz Żarach.

W 2022 r. do służby w lubuskiej policji przyjęto 193 osoby. Wszystkie potrzebne informacje odnośnie przyjęcia w szeregi Policji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Praca – Służba w Policji”.

14 młodych adeptów niebawem wyjedzie na kilku miesięczne szkolenie.