To nowi zielonogórscy policjanci. Właśnie złożyli ślubowanie (ZDJĘCIA)

Komendant pogratulował policjantom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i włączenia w szeregi policji.

W czwartek, 4 stycznia, w zielonogórskiej komendzie miejskiej policji podczas uroczystej zbiórki trzech nowoprzyjętych policjantów złożyło ślubowanie na sztandar komendy. Komendant miejski życzył nowym funkcjonariuszom, aby słowa roty były ich drogowskazem w policyjnej służbie.

W czwartek w zielonogórskiej komendzie trzej nowoprzyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali akty ślubowania wręczone im przez komendanta zielonogórskiej policji mł. Insp. Tomasza Szudę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Komendant pogratulował policjantom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i włączenia w szeregi policji. Życzył młodym adeptom szybkiego ukończenia kursu podstawowego i adaptacji zawodowej aby ja najszybciej mogli zacząć służbę na rzecz mieszkańców zielonogórskiego powiatu.N

Nowi zielonogórscy policjanci

Ślubowanie nowoprzyjętych policjantów to uroczysty moment, podczas którego nowi funkcjonariusze składają przysięgę, zobowiązując się do wiernego wykonywania swoich obowiązków i przestrzegania prawa. – To symboliczna chwila, kiedy w obecności przełożonych i innych policjantów deklarują oddanie służbie, ochronę ludzkiego życia i zdrowia, obronę porządku publicznego oraz przestrzeganie zasad etyki zawodowej – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Podczas przysięgi podkreśla się wartości, takie jak uczciwość, lojalność i bezstronność, które stanowią fundamenty policyjnej służby. To również moment, w którym funkcjonariusze przyjmują na siebie odpowiedzialność za wypełnianie ustawowych zadań policji.