To piękne. Zielonogórskie restauracje wspierają medyków w pogotowiu i szpitalu (ZDJĘCIA)

To niesamowity efekt koronawirusa. Część zielonogórskich restauracji za darmo dowozi jedzie do szpitala oraz pogotowia ratunkowgo w Zielonej Górze. W ten sposób wspierają medyków w trudnych dla wszystkich chwilach.

We wtorek pyszne, świeże pizze do szpitala zawiózł Adrian Bagiński, właściciel pizzerii Roma. – To ciężki czas dla nas wszystkich, a lekarze i medycy walcząc o nasze zdrowie narażają własne, tylko tak możemy im pomóc – mówi A. Bagiński, który zachęca również inne restauracje do włączenia się do akcji. Pizzeria Roma już zapowiada dostawę pizzy również w piątek, 27 marca, i sobotę 28 marca. – Wiemy, że jest to ciężki czas dla całej branży gastronomi, ale musimy się wspierać- podkreśla A. Bagiński.

Niedawno restauracja il Vicolo dostarczyła jedzenie do zielonogórskiego pogotowia ratunkowego. Zjadł je ze sakiem Zespół F01113. Ekipa z Jazzgot – cafe & restaurant przygotowała pyszną kolację dla nocnej zmiany Pogotowia Ratunkowego i Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Zielonej Górze. American Pizza wsparła pracowników SOR oraz oddziału chorób zakaźnych zielonogórskiego szpitala. Takie wsparcie buduje. – Co prawda póki co medycy nie przymierają głodem, ale to bardzo miłe, że gastronomowie o nas pamiętają w tym trudnym czasie. W okresie pandemii spotykamy się z życzliwością na każdym kroku. Mieszkańcy spontanicznie machają do nas na ulicach, przepuszczają w kolejkach w sklepach, przynoszą ciasta, zostawiają kartki z pozdrowieniami za wycieraczką ambulansu. To większe lub mniejsze gesty, które motywują nas do pracy i sprawiają, że większość nas mówi wprost, iż będzie walczyć do samego końca dopóki nie opanujemy pandemii – mówi Robert Górski, lekarz pogotowia ratunkowego i radny Zielonej Góry.