Tragiczna śmierć 19-letniej pasażerki motocykla w Lubięcinie. Motocyklista wyprzedzał na linii ciągłej?

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Lubięcinie. W szpitalu zmarła 19-letnia pasażerka fot. OSP Lubięcin

Do makabrycznego wypadku doszło na drodze w Lubięcinie. Motocyklista z pasażerką czołowo uderzył w busa. 19-latka zmarła w szpitalu, 23-latek walczy o życie w nowosolskim szpitalu.

Do tragedii doszło w sobotę, 29 sierpnia, późnym wieczorem. Motocyklista z 19-letnią pasażerką wyprzedzał na zakręcie drogi i wtedy zderzył się czołowo z busem. Na miejsce wypadku dojechały wozy nowosolskiej policji i straż pożarna. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Ciężko ranna 19-latka została przewieziona śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze. Jej stan był określany jako krytyczny. Lekarze długo walczyli o życie młodej dziewczyny. – Niestety, 19-latka zmarła w szpitalu – poinformowała mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. 23-letni kierujący motocyklem trafił do szpitala w Nowej Soli. Jego stan jest krytyczny.

W sprawie wypadku zostało wszczęto śledztwo. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że do śmiertelnego wypadku doszło najprawdopodobniej na skutek nieprawidłowego wyprzedzania przez 23-letniego kierowcę motocykla na podwójnej linii ciągłej.

Sekcja zwłok potwierdziła, że 19-latka zmarła z powodu obrażeń głowy. Kierującego  motocyklem z uwagi na krytyczny stan nie przesłuchano. Cały czas leży na oddziale intensywnej opieki medyczne. Przesłuchano kierowcę fiata ducato, pobrano krew od motocyklisty oraz zmarłej 19-latki do dalszych badań laboratoryjnych.