Samochody.pl - poscigi.pl

Trwa duża akcja drogówki w Zielonej Górze. Skończy się późną nocą (ZDJĘCIA)

Jeden z patroli zielonogórskiej drogówki w piątek kontrolował prędkość na ulicy Zjednoczenia.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w piątek, 19 maja, od samego rana prowadzą działania „Prędkość”. Policję zastaniemy a różnych ulicach miasta oraz drogach na terenie powiatu.

Jeden z patroli zielonogórskiej drogówki w piątek kontrolował prędkość na ulicy Zjednoczenia. Kontrolowani byli kierowcy jadący w kierunku Przylepu. Nie było szaleństwa na drodze. Ci, którzy wpadali na radar jechali maksymalnie 75 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Akcja „Prędkość” zakończy się późna nocą. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji.

Akcja policji „Prędkość” w Zielonej Górze

W 2022 r. na terenie powiatu zielonogórskiego odnotowano 18 wypadków spowodowanych prędkością. Zginęły w nich 4 osoby, a 18 zostało rannych.

Drogi, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych to K27, S3, K32 i W282. Działania prewencyjne, w których ujawniane są wykroczenia popełniane przez kierujących stwarzających największe zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, mają przypominać kierującym o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl