Samochody.pl - poscigi.pl

Trwa duża akcja zielonogórskiej policji. To przez potrącenia

Od samego rana we wtorek, 28 listopada, trwa akcja zielonogórskiej policji. Paroli spodziewajcie się w niemal całym mieście. Uwaga. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla łamiących przepisy.

– Akcja ruszyła z samego rana i potrwa do późnego wieczora – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Działania „Pieszy bezpieczny na przejściu” to akcja cykliczna. Jest potrzebne, ponieważ potrącenia cały czas są problemem. W sobotę, 25 listopada, na pasach w Sulechowie został potrącony mężczyzna. Ranny trafił do szpitala.

 był na przejściu dla pieszych na ulicy Niepodległości. Wtedy nadjechał kierujący peugeotem. Wjechał na przejście potrącając pieszego. 64-latek potrącony przez samochód upadł na jezdnię.

W poniedziałek, 27 listopada, na ulicy Wiśniowej w Zielonej Górze kierujący busem potrącił mężczyznę. Nieprzytomny pieszy został zabrany do szpitala.

Trwa akcja zielonogórskiej policji

W czwartek, 23 listopada, na ulicy Łużyckiej w Zielonej Górze autobus potrącił mężczyznę. W ciężkim stanie została zabrany do szpitala.

To tylko kilka przykładów z ostatnich dni. Pokazują jednak, że problem jest bardzo poważny. Dlatego we wtorek policjanci pojawia się na różnych przejściach dla pieszych, w tym głównie na drogach dwujezdniowych.

– Policjanci będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz pieszych przed przejściami – mówi podinsp. Stanisławska. Policja informuje, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla łamiących przepisy.

Akcja potrwa późnego wieczoru.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl