Strona główna Zielona Góra Trwa montaż świątecznych ozdób. Są energooszczędne. Tym będzie udekorowane miasto (ZDJĘCIA)

Trwa montaż świątecznych ozdób. Są energooszczędne. Tym będzie udekorowane miasto (ZDJĘCIA)

Wszystkie dekoracje świetlne są energooszczędne, LED-owe.

W Zielonej Górze trwa montażu świątecznych iluminacji. To już pewne, czas, w którym włączane będą elementy dekoracyjne tworzące klimat świąt na deptaku i głównych ulicach będzie skrócony. W ten sposób miasto szuka oszczędności, a ma to oczywiście związek z bardzo wysokimi cenami energii elektrycznej.

Jak informuje portal wiadomoscizg.pl, zastosowane przez miasto oświetlenie będzie także energooszczędne, co też przyniesie oszczędności. Sprawdź jakie dekoracje ozdobią nasze miasto!

Świąteczne ozdoby w 2022 to między innymi:

– żywa choinka z nadleśnictwa w Sulechowie, ozdobiona bombkami, oświetlona, a obok stanie 3 – metrowy Mikołaj;

– choinka sztuczna na Placu Bohaterów, pod nią stać będzie prezent-paczka świetlna;

– fontanna świetlna ledowa migocząca na Placu Bohaterów;

– fontanna przy filharmonii;

– drzewa podświetlone ledowo na Placu Bohaterów oraz na deptaku;

– bombka 3D przy AldeMedzie;

– kurtyny świetlne przy ul. Niepodległości wraz z dzwoneczkami;

– przy Palmiarni staną renifery wraz z saniami, obok „ramki”, która zostanie również podświetlona świątecznie;

– przystanek przy ul. Bohaterów Westerplatte zostanie ustrojony świątecznie przez ZGK;

– oświetlona zostanie ulica Bohaterów Westerplatte dekoracjami 3D nasłupowymi;

Wszystkie dekoracje świetlne są energooszczędne, LED-owe. Poza tym, w tym roku ze względu na oszczędności, zostanie skrócony czas świecenia dekoracji.

Dekoracje oficjalnie zostaną odpalone w niedzielę 4 grudnia o godz.16.00. Wszystko za sprawą wyjątkowej świty – Świętego Mikołaja, prezydenta i mieszkańców.