Trzej bandyci napadli 60-latka. Pobili go i okradli. Poszło o pyskówkę w sklepie

Trzej bandyci napadli i pobili 60-latka we Wschowie.

Trzech bandytów zaatakowało 60-latka na klatce schodowej. Zabrali mu między innymi pieniądze i telefon komórkowy. Napastnicy zostali zatrzymany przez wschowskich kryminalnych. Usłyszeli zarzuty rozboju, a sąd podjął decyzję, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w środę, 24 sierpnia, we Wschowie. 60-latek wyszedł z domu na zakupy. W trakcie wizyty w sklepie doszło do wymiany zdań pomiędzy nim a osobami, które w tym czasie odwiedziły market.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna po wyjściu ze sklepu został zaatakowany i uderzony przez nieznanego mu mężczyznę. Upadł po uderzeniu na ziemię. 60-latek podniósł się z ziemi i poszedł w kierunku domu. – W momencie kiedy był już przed klatką schodową, pojawił się inny mężczyzna, który przyblokował 60-latkowi drzwi wejściowe do bloku – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Bandyci napadli i pobili 60-latka

Doszło do przepychanek w wyniku, których 60-latek przewrócił się. Po chwili zjawili się kolejni dwaj mężczyźni, którzy również zaatakowali i pobili bezbronnego seniora. Napastnicy uderzali go po głowie i innych częściach ciała. Po chwili wyciągnęli z jego portfela 200 zł, a z kieszeni zabrali telefon komórkowy.

Wschowscy kryminalni szybko ustalili personalia napastników. Agresorami okazali się trzej mieszkańcy Wschowy w wieku 25, 38 i 39 lat, którzy szybko zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Bandyci aresztowani

Funkcjonariusze odzyskali też telefon pokrzywdzonego. Podejrzani o rozbój zostali doprowadzeni do wschowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. W sobotę, 27 sierpnia, Sąd rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosków prokuratury i zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanych.