Toyota Zielona Góra

Ukradli sprzęt budowlany wart pół miliona złotych

Kradziony sprzęt budowlany.

Wschowscy policjanci odzyskali dwie ładowarki, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Sprzęt warty blisko 500 tys. zł stał ukryty na posesji jednej z pobliskich miejscowości. Zatrzymani zostali czterej mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat

W sobotę, 10 grudnia, wschowscy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w pobliskiej miejscowości ma stać sprzęt budowlany. To ładowarki, które zostały skradzione na terenie Niemiec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprzęt został przewieziony do Polski i ukryty w pomieszczeniach garażowych na terenie gminy Wschowa. – Policjanci w trakcie sprawdzania zabudowań gospodarczych natrafili na specjalistyczny sprzęt – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Ukradli sprzęt budowlany

Sprawdzane przez policjantów ładowarki figurowały jako skradzione w międzynarodowej bazie danych. Ich wartość to pół miliona złotych.

Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat, będących mieszkańcami powiatu wschowskiego. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości – mówi nadkom. Piwowarska. Grożą im kary po 10 lat więzienia.