Upite do nieprzytomności dziecko trafiło do szpitala. Chłopiec miał trzy promile alkoholu

Nieprzytomny 15-latek trafił do szpitala. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili sklep i dane ekspedientki, która sprzedała nieletniemu alkohol. 43-latka usłyszała zarzut. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Policjanci z Otwocka zostali poinformowani, że do szpitala trafił nieprzytomny 15-latek. Był upity. Miła niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia z udziałem nieletniego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak wstępnie ustalili, 15-latek sam bez żadnego problemu, kupił alkohol w jednym ze sklepów na terenie Józefowa. Tam tez go wypił. Policjanci przesłuchali świadka i sporządzili niezbędną dokumentację.

Następnie policjanci w Józefowie w ramach prowadzonego postępowania ustalili, kto dokładnie i w którym sklepie sprzedał małoletniej osobie alkohol. To 43-letnia ekspedientka, której funkcjonariusze postawili zarzut dotyczący rozpijania małoletniego.

Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Postępowanie nadzoruje prokuratura. Ekspedientce grozi kara do 2 lat więzienia.