Toyota Zielona Góra

Uwięził i gwałcił 22-latkę. Kobietę odbijali policyjni kontrterroryści (ZDJĘCIA)

45-letnia bandyta uwięził i gwałcił 22-latkę

Policjanci z Myszkowa (woj śląskie) wspierani przez kontrterrorystów z Katowic zatrzymali 45-latka, podejrzanego o bezprawne przetrzymywanie kobiety, jej zgwałcenie oraz posiadanie i udzielanie narkotyków. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego dalszym losie.

W niedzielę, 23 października, przed godziną 23.00 dyżurny myszkowskiej komendy dostał zgłoszenie o uwięzieniu 22-letniej mieszkanki Żarek w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą jest 45-latek dobrze znany myszkowskiej policji. Niebezpieczny mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany, poszukiwany i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

Uwięził i gwałcił 22-latkę

Działania na miejscu gdzie przetrzymywana była kobieta trwały przez całą noc. W poniedziałek przy wsparciu kontrterrorystów z Katowic doszło do zatrzymania przestępcy. Odbita z rąk 45-letniego oprawcy kobieta bezpiecznie wróciła do domu. 45-latek trafił do policyjnego aresztu.

Prokurator postawił mu 5 zarzutów: pozbawienia wolności wbrew woli pokrzywdzonej, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystanie jej stanu odurzenia i gwałtu, nękanie jej oraz posiadanie narkotyków.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.