W kołach sportowego BMW ukrył 3 kilogramy narkotyków (FILM, ZDJĘCIA)

47-letni mężczyzna przewoził ciężarówką dwa samochody. W kołach sportowego bmw ukrył niemal 3 kilogramy marihuany wartej około 150 tys. zł Grozi mu kara nie krótsza niż trzy lata więzienia.

W sobotę, 6 lipca, policjanci kryminalni gorzowskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali na jednej z ulic Kostrzyna nad Odrą ciężarówkę z przyczepą. W przyczepie była dwa samochody. – Wiedza operacyjna, którą posiadali śledczy, dawała przypuszczenie, że właśnie w jednym z tych aut może być przemycana duża ilość narkotyków – mówi Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Pojazdy zostały przeszukane. Uwagę śledczych wzbudziły przednie koła sportowego BMW, które podczas sprawdzenia okazały się cięższe niż tylne. Po ich zdjęciu okazało się, że w oponach są ukryte worki z marihuaną. W sumie z opon wyciągnięto 13 woreczków z suszem, których łączna waga wynosiła 2,8 kilograma. Wartość rynkowa narkotyku to niemal 150 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano 47-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, który noc z soboty na niedzielę, 7 lipca, spędził w policyjnej celi. W niedzielę zostały z nim przeprowadzone czynności procesowe. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty związane z przemytem znacznej ilości narkotyków oraz fałszerstwa dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata więzienia.