W piątek rajd rowerowy nową obwodnicą południową Zielonej Góry. Dla uczestników przygotowano piękne medale

Każdy z uczestników rajdu otrzyma piękny pamiątkowy medal.

– Winogrona, rowery i wstążka nawiązująca do obwodnicy. Piękne są te okolicznościowe medale – mówi radny Robert Górski, prezes Stowarzyszenia Rowerem Do Przodu i zaprasza do udziału w jutrzejszym rowerowym rajdzie obwodnicą południową.

– Pojechać może każdy, mamy dwie trasy krótszą i dłuższą, po rajdzie nagrodzimy wszystkich uczestników pięknymi medalami. Będzie też piknik z poczęstunkiem przy Ogrodzie Botanicznym – mówi radny Robert Górski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rajd obwodnicą południową to wstęp do uroczystego otwarcia nowej inwestycji. – Jedziemy razem i kręcimy dla Zielonej Góry! – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Start w piątek, 14 kwietnia, o godz.17.00 na Placu Bohaterów. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować!

Oficjalnej otwarcie obwodnicy odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia

Podczas piątkowego rajdu mile widziani są nie tylko zapaleni cykliści, ale również całe rodziny, bo organizatorzy do wyboru przygotowali dwie trasy:

krótsza ok. 16 km / czas ok. 1,5 h

dłuższa ok. 25 km / czas ok. 2 h

Pamiętajmy o pobraniu na urządzenia mobilne aplikacji Aktywne Miasta, która pozwala wziąć udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.  

Tempo będzie spokojne, każdy da radę. Na obwodnice wjedziemy na rondzie im. Andrzeja Huszczy. – Trasa będzie wiodła przez obwodnicę południową, a tuż przed rondem w Świdnicy nastąpi nawrotka – mówi radny Górski, organizator rajdu.

Organizatorzy planują dotrzeć na metę w Ogrodzie Botanicznym o 19.00. Tam na uczestników będzie czekała oprawa muzyczna i poczęstunek, kiełbaski na ciepło.

Każdy z uczestników otrzyma też piękny pamiątkowy medal.