Samochody.pl - poscigi.pl

W Zielonej Górze w żłobku „Wisienka” przybędzie 158 miejsc dla maluszków (ZDJĘCIA)

Rozbudowa żłobka "Wisienka" w Zielonej Górze. fot. poscigi.pl

– Żłobek zyska nie tylko nową przestrzeń, ale też funkcjonalność. Rozbudowa placówki jest ważna dla rodziców, którzy chcą wrócić do pracy  – mówi Karolina Kuczyńska-Golińczak, dyrektor popularnej Wisienki.

Rozbudowa żłobka „Wisienka” już trwa. – To będzie nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny żłobek. Sale dydaktyczne będą połączone z sypialniami i salami zabaw – mówi Grzegorz Hryniewicz, zastępca przewodniczącego komisji Edukacji i Wychowania w ratuszu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rozbudowa popularnego żłobka przebiega zgodnie z planem. Niebawem rozpocznie się też remont „starej” części. – Wymienimy stolarkę okienną, grzejniki, podłogi – wylicza dyrekcja. Placówka w nowej odsłonie wystartuje we wrześniu 2024 r. – To kolejna inwestycja, którą do realizacji wskazywali nam mieszkańcy. To zadanie da zielonogórzanom nowe możliwości – podkreśla Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.   

Zielona Góra. Przybywa miejsc w żłobkach

Zielona Góra systematycznie zwiększa liczbę miejsc w żłobkach. W 2020 r. otwarto nowy żłobek przy al. Wojska Polskiego 116 (filia Żłobka Miejskiego nr 1 przy ul. Wandy). Uczęszcza do niego 96 dzieci. W trakcie realizacji jest kolejna inwestycja, która zwiększy liczbę miejsc w żłobkach. Dzięki rządowej dotacji władze miasta rozbudowują żłobek „Wisienka”. To duże zadanie inwestycyjne, jego koszt to 12,5 mln zł.

– Żłobek zyska nie tylko nową przestrzeń, ale też funkcjonalność. Rozbudowa placówki jest ważna dla rodziców, którzy chcą wrócić do pracy – mówi Karolina Kuczyńska-Golińczak, dyrektor popularnej Wisienki.

Rozbudowa popularnego żłobka przebiega zgodnie z planem. Niebawem rozpocznie się również remont „starej” części. Wymieniona zostanie stolarka okienną, grzejniki oraz podłogi.

To będzie nowoczesny żłobek

– To będzie nowoczesny, funkcjonalny i przyjazny żłobek. Sale dydaktyczne będą połączone z sypialniami i salami zabaw – mówi Grzegorz Hryniewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji i Wychowania w ratuszu.

– Wielu zielonogórzan ma problemy ze sprawnym powrotem na rynek pracy, bo nie ma z kim zostawić swojej pociechy. To właśnie z myślą o nich realizowane są takie projekty – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Po rozbudowie w żłobku przybędzie 158 miejsc.

 Maluchy skorzystają z odrębnej sali zabaw i sali sportowej. Ta ostatnia zyska też inne przeznaczenie, przyda się podczas organizacji akademii, szkoleń i spotkań z rodzicami. Nowy dwukondygnacyjny budynek zostanie połączony łącznikiem z obecnym obiektem.

W planach są dwa duże place zabaw o nawierzchni trawiastej i poliuretanowej. Powstanie też parking.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl