Wąż pojawił się w mieszkaniu w Zielonej Gorze. Teraz straż miejska szuka jego właściciela

W poniedziałek, 9 września, wieczorem dyżurny straży miejskiej dostał zgłoszenie od straży pożarnej dotyczące węża, który pojawił się w jednym z mieszkań na ul. Okulickiego.

Strażakom, którzy pojechali na wezwanie, udało się złapać węża. Potem poprosili o pomoc straż miejską. Strażnicy miejscy przejęli gada i zapewnili mu schronienie. Teraz straż miejska stara się ustalić do kogo należy wąż oraz to, w jaki sposób znalazł się on w mieszkaniu osoby zgłaszającej. – Czekamy na informację od właściciela gada, bądź osób, które posiadają informację o tym, kto w okolicy posiada takiego węża – mówi mł. insp. Przemysław Kulesza ze straży miejskiej w Zielonej Górze.

Z ustaleń strażników wynika, że jest to wąż lancetogłowy. – Celowo nie podajemy jego rozmiaru, ubarwienia ani nie publikujemy jego zdjęcia aby mieć pewność, że wąż wróci do swojego właściciela – dodaje P. Kulesza. W przeszłości zdarzało się, że po odnalezione zwierzę zgłaszały się osoby, które twierdziły, że są jego właścicielem, a po zweryfikowaniu okazywało się, że nie miały z nim nic wspólnego.

Polecane  Poważne potrącenie mężczyzny na parkingu marketu w Zielonej Górze. Ranny trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

Właściciel gada lub osoby, które posiadają wiedzę o tym do kogo zwierzę należy, proszone są o kontakt z dyżurnym straży miejskiej pod nr tel 602 162 203 lub bezpośrednio ze strażnikiem miejskim P. Kuleszą nr kom. 664 407 954

Langner odszkodowania