Toyota Zielona Góra

Wichura zniszczyła drzewo na zielonogórskim deptaku. Posadzono nowe (ZDJĘCIA)

W ciągu dwóch miesięcy na deptaku pojawi się około 30 nowych drzew. fot. poscigi.pl

W ciągu dwóch miesięcy na deptaku pojawi się około 30 nowych drzew. Pierwsze posadzono w czwartek, 29 lipca. – To początek akcji sadzenia drzew w okolicy deptaka. Są to drzewa od razu z rozrośniętą koroną, które jeszcze urosną – mówi Filip Gryko, radny Zielonej Razem. 

Podczas ostatnich ulew i wichur zniszczeniu uległo jedno z drzew, które rosło na pl. Powstańców Wielkopolskich. Trzeba było je usunąć, żeby nie zagrażało przechodniom. Jednak miejsce to długo nie stało puste.

W czwartek pojawił się radny Filip Gryko i pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Wspólnie posadzili nowe drzewo, kasztan.  – To początek akcji sadzenia drzew w okolicy deptaka. Chcemy, żeby w ciągu dwóch miesięcy pojawiło się ich około 30 – zaznacza radny Gryko.

To drzewa od razu z rozrośniętą koroną, które jeszcze urosną. Są dobrane tak, żeby swoją wielkością nie uszkodziły pobliskich elewacji oraz instalacji, które przechodzą pod deptakiem. – Deptak zazieleni się jeszcze bardziej – cieszy się radny Gryko.

W czwartek został posadzony kasztanowiec. – W ten sposób nawiązaliśmy do drzew, które są już na pl. Powstańców Wlkp. – zaznacza Agnieszka Barczyk z Działu Utrzymania Zieleni ZGK.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl