Samochody.pl - poscigi.pl

Wielka akcja lubuskiej policji na jednej trasie. To przez śmiertelne wypadki

Wielka akcja lubuskiej policji na DK12.

Policjanci lubuskiej drogówki biorą pod lupę zachowania kierowców na krajowej „dwunastce”. W ostatnim czasie doszło tam do wielu przypadków łamania przepisów, a także śmiertelnych wypadków. Dlatego zaplanowano na drodze kilkudniowe działania mające poprawić bezpieczeństwo. Pierwsza akcja na trasie odbędzie się w piątek, 24 marca, na K-12 w powiatach żarskim, żagańskim oraz wschowskim.

Kilkudniowe działania lubuskiej drogówki, które zostaną zainicjowane w piątek, 24 marca, są odpowiedzią na zachowania kierowców w ostatnich tygodniach. Na lubuskim odcinku drogi krajowej nr 12 przebiegającej przez powiaty żagański, żarski oraz wschowski doszło do wielu przypadków łamania przepisów. Były tez wypadków, również śmiertelne.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Doszło tam ostatnio do 5 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 6 zostało rannych. Policjanci odnotowali na jednej trasie aż 38 kolizji.

Wielka akcja lubuskiej policji na DK12

– Policjanci monitorujący stan bezpieczeństwa zauważyli wiele przypadków przekraczania prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieprawidłowych przejazdów przez przejścia dla pieszych  oraz innych drogowych przewinień – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Lubuscy policjanci przeprowadzą duże działania na DK12. Odbędą się na terenie trzech powiatów regionu, przez które przebiega właśnie DK12. To wschowski, żagański oraz żarski. Akcja będzie także prowadzona przez policjantów z Dolnego Śląska  w powiecie głogowskim.

Czytaj też – Ford zjechał do wody. Kierowca próbował ratować samochód i został ranny (FILM)

– Taka koordynacja policyjnych działań ma zdyscyplinować kierowców do bezpiecznej jazdy. Wykorzystamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, policyjne drony, które dadzą szeroki i pełny obraz tego jak zachowują się kierowcy, laserowe mierniki prędkości, nowoczesne motocykle – mówi podinsp. Maludy.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl