Winobranie 2018. 150 policjantów zadba o bezpieczeństwo

Zielonogórscy policjanci są już przygotowani do zabezpieczenia Winobrania 2018. O porządek i bezpieczeństwo zadba od 100 do 150 policjantów każdego dnia. Główny sztab winobraniowy będzie się mieścił w komendzie miejskiej i będzie działał niezależnie od dyżurnego jednostki

Zielonogórscy policjanci podczas odpraw dopracowali ostatnie szczegóły zabezpieczenia Winobrania 2018. Dla bezpieczeństwa do służby zostanie skierowanych nawet 100 policjantów dziennie, a podczas weekendów będzie ich aż 150. O bezpieczeństwo na Jarmarku Winobraniowym, a także podczas wszystkich imprez towarzyszących będą dbać mundurowi i policjanci po cywilnemu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas tegorocznego Winobrania zielonogórskich policjantów wspomagać będą słuchacze Szkoły Policji w Katowicach oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz kilku komend powiatowych województwa lubuskiego oraz policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady.

– Policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników jak co roku wspierać będą także inne służby, które delegują do pomocy swoich funkcjonariuszy – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.  Z policjantami współdziałać będą ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra, Żandarmeria Wojskowa i funkcjonariusze Straży Granicznej. Policjantów ruchu drogowego wspomagać będą inspektorzy Transportu Drogowego.

Główny sztab winobraniowy będzie się mieścił w komendzie miejskiej i będzie działał niezależnie od dyżurnego jednostki. Część policyjnych patroli będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem. Dyżurny jednostki będzie kierował patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

– W tym roku ogromnym wsparciem dla policjantów i służb porządkowych będzie miejski monitoring, którego sieć składająca się z kilkudziesięciu kamer o doskonałej jakości obrazu jest rozmieszczona m.in. w obrębie deptaka i jego okolicach – podkreśla podinsp. Stanisławska. Kamery monitorujące nagrywają to co dzieje się w mieście, a osoby je obsługujące będą miały za zadanie natychmiast powiadamiać policjantów, gdy tylko zauważą coś niepokojącego. – Świadomość obecności nowoczesnego miejskiego monitoringu z pewnością ostudzi zapał osób chcących zachowywać się niezgodnie z prawem – zaznacza podinsp. Stanisławska.