Winobranie 2022. Policja: – Doszło do 125 wykroczeń

Za nami pierwszy winobraniowy weekend, podczas którego zielonogórscy policjanci jak co roku dbali o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz gości. – Było spokojnie, nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń kryminalnych związanych z Winobraniem jak również poważnych zakłóceń porządku – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Główny sztab winobraniowy w komendzie miejskiej działa od soboty, 3 września, od godzin porannych i pracuje niezależnie od dyżurnego jednostki. Część policyjnych patroli każdego dnia jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem i ich pracę koordynuje właśnie Winobraniowy Sztab.

Natomiast dyżurny jednostki kieruje patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

Wraz z policjantami współdziałają Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra, strażacy, Ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra, Żandarmeria Wojskowa oraz uczniowie z klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku.

Zabezpieczenie „Winobrania” – pierwszy weekend:

ujawniono 125 wykroczeń,

sporządzono 9 wniosków o ukaranie do sądu,

nałożono 85 mandatów,

przeprowadzono 83 interwencje,

wylegitymowano 214 osób,

zatrzymano 5 poszukiwanych osób,

do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania odwieziono 6 osób,

skontrolowano 35 samochodów.

Dotychczas policjanci nie otrzymali zawiadomień związanych z kradzieżami kieszonkowymi w rejonie imprez winobraniowych. Bądźmy jednak ostrożni we wszystkich tych miejscach gdzie panuje duży ruch i tłok, wszędzie tam, gdzie rozbawieni ludzie zapominają o ostrożności. Pamiętajmy, że w tłumie łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać.

Wszystkim świętującym Dni Zielonej Góry policja przypomina, że alkohol możemy spożywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl