Wiózł do Polski spalony wrak mercedesa. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia

Za przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom grozi mężczyźnie kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali auto przewożące spalony wrak mercedesa klasy G. Kierowca usłyszał zarzuty przewozu odpadów z zagranicy wbrew przepisom.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w środę, 13 kwietnia, skontrolowali auto ciągnące lawetę. Na lawecie znajdował się zupełnie spalony mercedes-benz klasy G.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

35-letni kierowca, w opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, przewoził spalony wrak z Niemiec do Polski wbrew obowiązującym w tym zakresie przepisom. Kierowca na podstawie decyzji prokuratury rejonowej w Słubicach został zatrzymany.

– Funkcjonariusze straży granicznej wszczęli postępowanie karne w tej sprawie. 35-letni Polak przesłuchany został w charakterze podejrzanego – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

35-latkowi zarzucono przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom. Mężczyzna przyznał się do zarzutu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Świecku. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość spalonego auta to 3,2 tys. euro.  

Za przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom grozi mężczyźnie kara do 5 lat więzienia.