Wiózł „na lewo” z Niemiec do Polski ciężarówkę pełną odpadów. To aż 19 ton zmieszanych śmieci

Śmieci wydzielały woń specyficzną dla odpadów komunalnych, były wśród nich kartony i aluminiowe puszki. Kierowca nie miał pozwolenia na transport takich odpadów.

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przechwyciła w Świecku transport ponad 19 ton nielegalnych odpadów. W ciężarówce był odpady komunalne, kartony oraz aluminiowe puszki.

Kierowca, jadący z odpadami z Niemiec, nie miał odpowiednich dokumentów przewozowych. Dostał mandat 7,5 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z lubuskiej KAS skontrolowali ciężarówkę na byłym przejściu granicznym w Świecku. Zgodnie z dokumentami miała przewozić tworzywa sztuczne i gumę.

– Śmieci wydzielały woń specyficzną dla odpadów komunalnych, były wśród nich kartony i aluminiowe puszki. Kierowca nie miał pozwolenia na transport takich odpadów – mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Wiózł na lewo z Niemiec do Polski ciężarówkę pełną śmieci

Duże wątpliwości wzbudziło także miejsce docelowe i sposób ich przetworzenia. Kierowca w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami zmieniał wersje tego, dokąd jedzie z towarem. Najpierw tłumaczył, że jedzie do Polski później, że przyjechał do Polski tylko zatankować i wraca do Niemiec.

Kierowca nie przedstawił niezbędnych dokumentów przewozowych. Transport nie był również zarejestrowany w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu.

Kierowca został ukarany mandatem 7,5 tys. zł, a ciężarówka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy.