Toyota Zielona Góra

Wpadł 49-latek poszukiwany przez Interpol, ENA oraz listami gończymi. Na koncie ma paserstwo i uwięzienie osoby

Mężczyzna posługiwał się podrobionymi dokumentami, na które nawet kupił samochód osobowy. fot. lubuska policja

Łącznie na ponad osiem lat trafi do więzienia poszukiwany przez policjantów mężczyzna. 49-latek ma na koncie prawomocne wyroki za przestępstwa pozbawienia wolności innej osoby, paserstwo i kradzieże z włamaniem. Za poszukiwanym wystawiona była czerwona nota Interpolu, Europejski Nakaz Aresztowania oraz pięć listów gończych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie zatrzymali 49-letniego mieszkańca woj. lubuskiego. -Jego zatrzymanie to efekt intensywnych, ale przede wszystkim skutecznych czynności operacyjnych prowadzonych przez lubuskich kryminalnych – mówi podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Od 2017 r. poszukiwany był listami gończymi, a od 2019 r. Europejskim Nakazem Aresztowania i czerwoną notą Interpolu. 49-latek ma na koncie prawomocne wyroki za popełnione przestępstwa pozbawienie wolności innej osoby, paserstwo i kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna posługiwał się podrobionymi dokumentami, na które nawet kupił samochód osobowy. I właśnie podchodząc do tego samochodu we wtorek, 13 lipca, na jednym z parkingów w centrum Gorzowa został zatrzymany przez lubuskich kryminalnych.

W trakcie czynności przy zaskoczonym zatrzymaniem 49-latku, poza podrobionymi dokumentami, ujawniono przedmiot przypominający broń. – Pistolet został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i zostanie przekazany do badań balistycznych – mówi podkom. Kimet. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. W więzieniu spędzi najbliższe osiem lat.

Zostań kierowcą bolta