Samochody.pl - poscigi.pl

  Wpadli złodzieje paliwa. Kradli z baków samochodów

  Policjanci z posterunku w Trzebiechowie zatrzymali sprawcę kradzieży oleju napędowego ze zbiornika ciągnika rolniczego, na szkodę jednej z okolicznych firm. Prowadzone w tej sprawie działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania także dwóch współsprawców tego przestępstwa.

  W  piątek po południu, policjanci z posterunku w Trzebiechowie chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym daewoo. Na widok policjantów kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że za kierownicą siedział 25-letni Przemysław R., mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

  W jego samochodzie policjanci znaleźli zbiorniki z olejem napędowym, a także puste pojemniki, przygotowane najprawdopodobniej również do przewożenia paliwa. Zarówno ilość przewożonego paliwa jak i zachowanie kierującego wzbudziły podejrzenia policjantów. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ukradł wcześniej olej napędowy ze zbiornika ciągnika rolniczego znajdującego się na terenie jednej z firm w gminie Sulechów.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  W wyniku prowadzonych dalszych działań, policjanci ustalili tożsamość dwóch współsprawców, a dzień później obaj zostali zatrzymani. Wszyscy trzej są znani policji i byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. W sumie sprawcy ukradli ok. 150 litrów oleju napędowego o wartości 870 zł.

  Zatrzymanym przedstawiono zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.