Strona główna Wiadomości Żary Żary. 25-latek trzy miesiące jako pasażer lub pieszo

Żary. 25-latek trzy miesiące jako pasażer lub pieszo

Policjanci z żarskiej drogówki zatrzymali 25-latek, który jechał z prędkością 107 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

25-latek z Żar, 24 lutego, po godzinie 19:00 w miejscowości Dąbrowiec jechał Volkswagenem z prędkością 107 km/h pomimo tego, że w miejscu tym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Wpadł na policyjny radar. Rezultat tak szybkiej jazdy to zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo 25-latek zapłacić mandat w wysokości 1500 złotych. Jego konto zasiliło aż 13 punktów karnych.

Policja kolejny apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości. – Nadmierna prędkość to przede wszystkim ograniczone możliwości zapanowania nad pojazdem w sytuacjach nagłych, których na drodze jest przecież bardzo wiele – mówi mł. asp. Żaneta Kumoś, rzeczniczka policji w Żarach. Przy prędkości ponad 100 km/h droga hamowania to ponad 30 metrów, ale na nawierzchni suchej. W przypadku nawierzchni mokrej odległość jest ponad dwukrotnie wyższa.