Zaszalał Dacią, stracił prawo jazdy i słono za to zapłaci (FILM)

Przekroczył prędkość o 64 km/h. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 56-letniego kierującego Dacią przerwali policjanci z drogówki w Żaganiu. Kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również wysoki mandat.

W środę, 17 kwietnia, policjanci z drogówki w Żaganiu zatrzymali do kontroli kierującego Dacią. – Jechał z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący w Żaganiu, na ograniczenie prędkości do 70 km/h, na liczniku miał 134 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość aż o 64 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Został tez ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

W tym samym dniu w Iłowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego kierującego Renault, który w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 104 km/h, przekraczając ją o 54 kilometry. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i otrzymał mandat w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych.