ZIELONA GÓRA Atak oszustów. Podają wizytówkę wodociągów z nazwiskiem Paszkowski

Do kolejnego ataku oszustów doszło w czwartek, w mieszkaniu przy ul. Staffa. Dwaj mężczyźni i kobieta chcieli wejść do mieszkania jednej z kobiet. Na szczęście nie udało im się.

Oszuści zapukali do mieszkania zielonogórzanki. Powiedzieli, że są z wodociągów miejskich i muszą sprawdzić rury. – Oszust podał kobiecie wizytówkę z nazwiskiem Paszkowski – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. To byli dwaj mężczyźni i kobieta. Za wszelką cenę chcieli wejść do mieszkania. Na szczęście kobieta ich nie wpuściła. Policja sprawdziła to nazwisko. Taka osoba nie pracuje w miejskich wodociągach w Zielonej Górze.

Policja ostrzega przed oszustami. – Najlepiej w takim wypadku zadzwonić na miejski numer do zakładu wodociągów lub spółdzielni mieszkaniowej i zapytać o  kontrolę – mówi podinsp. Stanisławska. Nie dzwońmy na numery podawane przez oszustów. Jeżeli podejrzewamy próbę oszustwa najlepiej od razu zawiadomić policję.

Polecane  Rozbitych pięć samochodów. Dwie kolizje na jednej ulicy (ZDJĘCIA)

Do podobnej kradzieży doszło w środę, 11 września. Dwóch mężczyzn, starszy i młodszy, zapukało do mieszkania staruszki na u. Szarych Szeregów. Podali się za przedstawicieli Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji. – Poinformowali moją babcię o awarii wodociągu i konieczności zrobienia zapasu wody – mówi radny Robert Górski. Babcia poszła do łazienki napuścić wodę do wanny, a w tym czasie złodzieje splądrowali jej mieszkanie. Ukradli portfel z pieniędzmi oraz biżuterię. Radny funduje nagrodę 1 tys. zł za pomoc w zatrzymaniu oszustów.

Langner odszkodowania
Reklamy