We wtorek, 1 lipca, zielonogórski magistrat ogłosił przetarg na kompleksową modernizację Amfiteatru im. Anny German. – Nasza zielonogórska perła odzyska dawny blask i zyska zupełnie nową funkcjonalność – informuje prezydent Marcin Pabierowski.
Prezydent Pabierowski inforfmuje co dokładnie zostanie zrobione. To będzie przebudowa całej widowni. – Zbudujemy nowoczesne zadaszenie membranowe nad publicznością – podał prezydent Zielonej Góry. Zostanie wyremontowana scena, jej zadaszenie i całe zaplecze artystyczne. Powstaną również profesjonalne stanowiska reżyserskie.
Pojawi się nowe zaplecze cateringowe i sanitarne. – Zagospodarujemy i upiększymy cały teren wokół amfiteatru – pisze prezydent Pabierowski. Przebudowany zostanie parking, żeby był w końcu bardziej funkcjonalny.
Inwestycja zostanie zrealizowana w sprawdzonej formule „zaprojektuj i wybuduj”. – Czekamy na oferty do, 7 sierpnia. Wybrany wykonawca będzie miał 12 miesięcy na przygotowanie projektu i 22 miesiące na roboty budowlane – podał włodarz Zielonej Góry i dodaje „trzymajcie mocno kciuki! Jestem przekonany, że już niedługo spotkamy się na niezapomnianych wydarzeniach w nowym, wspaniałym, zielonogórskim Amfiteatrze”.