We wtorek, o godzinie 12.00 personel zielonogórskiego szpitala wraz z przedstawicielami zarządu i dyrekcji spotkał się i uczcił minutą ciszy tragiczną śmierć dr. Tomasza Soleckiego, lekarza z Krakowa, zamordowanego przez pacjenta.
– Łączymy się tutaj z myślą, że nie ma naszej zgody na agresję na medyków, na osoby, które niosą pomoc i ratują życie innych. Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy ten apel wywołali, ze światem medycznym, izbami lekarskimi i związkami zawodowymi – powiedział prezes zarządu szpitala Marek Działoszyński. Zwrócił uwagę na to, że w Polsce rocznie dochodzi do ogromnej liczby ataków na ratowników medycznych. I tych tragicznych incydentów jest coraz więcej. Do jednego z takich aktów agresji doszło w lutym w szpitalu w Zielonej Górze. Zaatakowany ratownik medyczny do dzisiaj przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Antoni Ciach, dyrektor ds. lecznictwa zielonogórskiego szpitala, przyłączając się do słów prezesa, poinformował, że w najbliższą sobotę na ulicach Warszawy odbędzie się Marsz Milczenia Medyków, który będzie formą protestu przeciwko rosnącej agresji skierowanej w stronę pracowników ochrony zdrowia.