Zielona Góra. Ruszyło rozstawianie pojemników na tekstylia

Pierwsze nowe kontenery na tekstylia stanęły w środę, 11 czerwca, na os. Czarkowo. Kolejne pojawiają się w mieście.

– Od dzisiaj w Zielonej Górze możecie wrzucać stare tekstylia do nowych kontenerów. Pierwsze zostały ustawione dziś rano na os. Czarkowo. Za chwilę staną w innych miejscach miasta – informuje mecenas Robert Kornalewicz, radny miejski. Wcześniej to były brzydkie kubły.

Zakład Gospodarki Komunalnej rozstawia specjalistyczne kontenery zbierające tekstylia, na wzór tych, które w mieście ustawił już wcześniej Polski Czerwony Krzyż. Na początek ma ich się pojawić 80 sztuk. Miasto będzie sprawdzać czy są w pełni wykorzystywane, czy może warto znaleźć dla nich nową lokalizację. A jeśli obserwacje wskażą, że potrzeba ich więcej, to pula zostanie zwiększona.

Zielona Góra. Pojemniki na tekstylia

Co można wrzucać do pojemników na tekstylia? – Spodnie, koszulki, bluzy, bieliznę, buty, kapelusze, rękawiczki, koce, firany, zasłony, torebki czy szale. To mogą być rzeczy brudne i niewyprane. Nie wrzucamy dużych dywanów. W nomenklaturze ZGK są to odpady wielkogabarytowe.

Zużyte tekstylia można również samemu przywozić do PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku, od godz. 7.00 do 13.00 i od godz. 14.00 do 19.00 oraz w soboty, od godz. 9.00 do 15.00.