Zielonogórska policja i KAS rozbili gang dilerów. Mieli 3,5 kg narkotyków i tonę tytoniu (FILM, ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z zielonogórskimi policjantami zatrzymali trzy osoby, zabezpieczyli ponad tonę krajanki tytoniowej i niemal 3,5 kilograma narkotyków. Śledztwo w tej sprawie prowadzi zielonogórska Prokuratura Rejonowa.

Zielonogórscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili nielegalny obrót tytoniem. – Funkcjonariusze weszli na teren posesji znajdującej się w jednej z podzielonogórskich, w której znajdował się nielegalny tytoń – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze. Na miejscu zatrzymali trzech mężczyzn w  wieku 26, 35 i 37 lat. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i samochodów policjanci znaleźli 1,3 tony krajanki tytoniowej zapakowanej w worki. W jednym z samochodów znaleźli 2 kg amfetamina i kilka woreczków marihuany o łącznej wadze prawie 1400 gramów.

Po przeszukaniu w mieszkaniu 35-latka policjanci znaleźli ponad 43 tys. zł., zabezpieczyli laptopy, telefony komórkowe, karty pamięci oraz dowody świadczące o handlu tytoniem i praniem brudnych pieniędzy. 26-latek i 37-latek usłyszeli zarzuty pomocnictwa w uchylaniu się od opodatkowania i narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należnego podatku w kwocie ponad 1 mln zł. Grozi za to kara grzywny i kara więzienia. 35-latek usłyszał zarzuty uchylania się od opodatkowania i narażenie Skarbu Państwa na stratę ponad 1 mln zł., posiadania znacznych ilości narkotyków na handel. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wartość szacunkowa tytoniu to ponad 900 tys. zł. Wartość uszczuplonego podatku to ponad 1 mln zł., a podatku VAT to blisko 300 tys. zł. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez zielonogórską Prokuraturę Rejonową. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 35-latka.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika