Zielonogórska policja zatrzymała trzech dilerów

W miniony weekend zielonogórscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali narkotyki zarówno przy sobie, jak i w miejscach zamieszkania. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających – jeden z nich posiadania znacznej ilości i wobec niego prokurator zastosował policyjny dozór.

Zielonogórscy policjanci podczas patrolowania miasta zwracają uwagę na zachowanie się młodych ludzi w parkach i na skwerach. To często miejsca gdzie młodzi ludzie spożywają alkohol lub zażywają środki odurzające. W każdym tygodniu zarówno policjanci służb patrolowych jak i kryminalnych zatrzymują osoby posiadające środki odurzające i osoby udzielające narkotyków innym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W miniony piątek (15.09) wieczorem policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim pełniący służbę na rzecz zielonogórskiej komendy patrolowali miasto wspólnie z zielonogórskimi policjantami. Uwagę patrolu zwróciła grupa młodych mężczyzn siedzących na skwerze przy ulicy Anieli Krzywoń. Jeden z mężczyzn miał w ręku foliowy worek. Policjanci podjęli interwencję, wylegitymowali 5 osób i zatrzymali 3 z nich. 22-latka i 19-latka z Zielonej Góry oraz 20-letniego obywatela Niemiec.

Wszyscy mieli przy sobie oraz w miejscach zamieszkania marihuanę, a w czasie przeszukania u 19-latka policjanci znaleźli również amfetaminę oraz LSD. Wszyscy trzej mężczyźni po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, 19-latek zarzut posiadania ich w znacznej ilości. Wobec niego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosował policyjny dozór.22-latek dodatkowo usłyszał zarzut udzielania środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków oraz udzielanie bez korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za posiadanie ich w znacznej ilości do lat 10. W ciągu ostatniego tygodnia zielonogórscy policjanci zatrzymali 9 osób posiadających środki odurzające i 2 osoby uprawiające konopie indyjskie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn w stanie odurzenia kierował również samochodem