Zielonogórska straż miejska ma już defibrylatory. Wkrótce trafią też do policji (ZDJĘCIA)

Straż Miejska w Zielonej Górze ma już trzy nowe defibrylatory AE. Urządzenia trafiły do radiowozów strażników, a ci zostali przeszkoleni w ich używaniu.

W siedzibie zielonogórskiej straży odbyło się szkolenie z obsługi defibrylatorów. Prowadził je ratownik medyczny, instruktor i specjalista ds. rozwoju publicznych sieci AED, Michał Paprotny. Funkcjonariusze zapoznali się ze sposobem działania i obsługi defibrylatora zarówno w teorii jak i w praktyce. Przećwiczyli udzielanie pomocy za pomocą tego urządzenia na fantomie. Podczas ćwiczeń mieli także możliwość utrwalenia wiedzy z zakresu udzielania poszkodowanym osobom pomocy przedmedycznej.
Defibrylator AED to urządzenie medyczne, którego zadaniem jest przywracanie prawidłowego rytmu serca, za pomocą podania impulsu elektrycznego w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia. – To bardzo cieszy, że strażnicy miejscu mają już defibrylatory. Wkrótce tafią też do radiowozów zielonogórskiej policji. Z puli radnego przeznaczyłem pieniądze na zakup pięciu takich urządzeń – mówi radny miejski i lekarz pogotowia ratunkowego Robert Górski.