Złodziej porwał z lady w lombardzie tackę ze złotą biżuterią (FILM)

Wschowscy policjanci zatrzymali złodziej, który w lombardzie wykorzystując nadarzającą się chwilę zabrał z lady paletkę ze złotem, po czym wybiegł. Straty wyceniono na ponad 17 tys. zł. 19-latek i jego 42-letni pomocnik zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w piątek, 21 czerwca, po godzinie 15:00 we Wschowie. Jeden z lombardów odwiedził 19–letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Mężczyzna był zainteresowany kupnem złotego łańcuszka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprzedawca zapoznał go z ofertą, którą posiadał. Młody mężczyzna stwierdził, że szuka czegoś grubszego. Wykorzystując chwilę kiedy sprzedawca szukał odpowiedniego łańcuszka, zabrał z lady paletkę ze złotą biżuterią, po czym wybiegł.

Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu wschowską policję. – Pomocny w ustaleniu sprawcy okazał się monitoring zarówno z wnętrza lombardu, jak i monitoring miejski – mówi nadkom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie. Jeden z łańcuszków złodziej zgubił uciekając uliczkami Wschowy.

Wschowa. Złodziej ukradł biżuterię w lombardzie

Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, 19-latka, który ukradł złote łańcuszki oraz jego 42-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu wschowskiego. Policjanci ustalili, że 19-latek chwilę wcześniej odwiedził inny lombard we Wschowie pod pretekstem kupna łańcuszka, jednak sprzedawca nie wyłożył na ladę tacki i zrezygnował.

W samochodzie złodziei funkcjonariusze znaleźli czapkę, którą 19-latek miał na głowie podczas kradzieży. W dodatku 19-latek w chwili zatrzymania miał na szyi jeden ze skradzionych łańcuszków.

Podczas policyjnych sprawdzeń wyszło na jaw, że 42-letni kierowca nie ma uprawnień do kierowania, a w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję, którą posiadał bez wymaganego prawem zezwolenia.