Złodziej samochodów busem chciał przejechać policjanta, spychał z drogi radiowóz. Policjanci musieli strzelać (FILM, ZDJĘCIA)

Złodziej samochodów busem chciał przejechać policjanta

Policjanci z Gubina, po pościgu i strzałach, zatrzymali 27-letniego kierowcę fiata ducato, który w trakcie ucieczki chciał rozjechać policjanta i zepchnąć radiowóz z drogi. Fiat został skradziony w Niemczech i po czynnościach został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Do sprawy zatrzymano dwie osoby. Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany.

W sobotę, 18 grudnia, do dyżurnego z gubińskiego komisariatu trafiła informacja, że w rejonie przejścia granicznego w Żytowaniu (gmina Gubin) może znajdować się skradziony na terenie Niemiec samochód.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

We wskazany rejon został wysłany patrol interwencyjny, który w lesie w rejonie miejscowości Chlebowo zauważył fiata ducato. Kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. – Po chwili kierujący zatrzymał się, a gdy policjanci dobiegli do auta, ten gwałtownie zaczął cofać, chcąc przejechać policjanta – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Policjanci musieli strzelać.

Mimo uszkodzonych kół, kierowca ruszył i zaczął jechać w kierunku miejscowości Wałowice. Do pościgu dołączył drugi patrol, który powiadomiony o drodze ucieczki w pewnym momencie zrównał się z uciekającym autem. Kierujący widząc to, uderzył w bok radiowozu i zaczął gwałtownie spychać go z drogi. Policjant radiowozem zablokował fiata.

Po chwili zarówno kierowca, jak i pasażerka byli w rękach funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do komisariatu w Gubinie na dalsze czynności, a następnie do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych do wyjaśnienia.

Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo- śledczą wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Odzyskany fiat ducato jest wart ponad 92 tys. zł.

Podczas przesłuchania 28-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem z terenu Niemiec samochodu. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Ponadto usłyszał on także zarzuty ucieczki policji i dwa zarzuty napaści na policjantów.

W poniedziałek, 20 grudnia, oboje zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny, natomiast wobec mężczyzny skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sędzia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 27-latka. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.