Toyota Zielona Góra

Zorganizowana grupa przestępcza działała na słubickim cmentarzu komunalnym. Oszustwa, okradanie grobów oraz znieważanie zwłok

Zespół do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach pod nadzorem słubickiej prokuratury rejonowej prowadzi postępowanie przygotowawcze w formie dochodzenia przeciwko osobom podejrzanym o oszustwo, uczynienie z oszustwa stałego źródło dochodu działając w zorganizowanej grupie przestępczej oraz znieważenie zwłok i okradanie grobów.

Postępowanie przygotowawcze związane jest z nieprawidłowościami dotyczącymi pobierania opłat oraz przechowywania zwłok przez zarządcę cmentarza komunalnego w Słubicach w latach 2016-2021.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Słubice. Na cmentarzu działała grupa przestępcza

Podczas postępowania ustalono, że zarządca wprowadził w błąd członków rodzin osób zmarłych, co do obowiązku ponoszenia opłat za zryczałtowane koszty administracyjne na okres 20 lat, nadzór nad wykonywaniem czynności pogrzebowych oraz wystawienie ciała z trumną zmarłego w sali ceremonialnej.

Wszystkie osoby które dokonywały pochówku swoich bliskich w latach 2016-2021 na cmentarzu komunalnym w Słubicach i są dysponentami grobów występują w postępowaniu jako osoby pokrzywdzone. W związku z tym przysługują im prawa określone w pouczeniu o prawach i obowiązkach pokrzywdzonego w postępowaniu karnym.

Toyota Zielona Góra