Zorganizowany gang handlarzy narkotyków rozbity przez policję. Zarobili około 600 tys. zł (ZDJĘCIA)

Zorganizowany gang handlarzy narkotyków rozbity przez policję. Zarobili około 600 tys. zł

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gorzowie razem z policjantami z Międzyrzecza rozbili pięcioosobową zorganizowaną grupę przestępczą zajmując się handlem narkotykami. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci wiele miesięcy prowadzili działania operacyjne, mające na celu zebranie jak najwięcej informacji związanych ze sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu międzyrzeckiego. – Konieczne było dokładne zaplanowanie sposobu zatrzymania wytypowanego pojazdu, jak i ustalenie bezpiecznego miejsca, w którym to miało nastąpić – mówi st. asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka międzyrzeckiej policji.

W dniu, 22 grudnia, policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zajmowali się handlem znacznymi ilościami narkotyków. Do zatrzymania doszło na jednym ze zjazdów z autostrady. Policjanci podczas przeszukania pojazdu, zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków.

Zatrzymani członkowie gangu usłyszeli zarzuty posiadania i handlu narkotykami działając w zorganizowanej grupie przestępczej. – Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut kierowania tą grupą – mówi st. asp. Łętowska. Policjanci zabezpieczyli na terenie posesji 43-latka ponad 60 tys. zł oraz 3 tys. euro. Z ustaleń kryminalnych wynika, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które sprzedała grupa to ponad 600 tys. zł.

Pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 43 lat (mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego), na wniosek prokuratury zostało aresztowanych tymczasowo na okres trzech miesięcy. Grozić im kary do 12 lat więzienia.