Kobietę przygniotła szafa. Ważna była każda minuta

Policjanci prewencji gubińskiego komisariatu sierż. sztab. Adrian Kobielski i sierż. Mateusz Dalecki

Dzięki czujności sąsiadki starsza kobieta, którzy przygniotła szafa, szybko doczekała się pomoc. Policjanci weszli przez okno do domu, 78-latka. Kobieta trafiła do szpitala.

W sobotę, 16 października, policjanci z Gubina dostali zgłoszenie o leżącej na podłodze starszej kobiecie, która nie może się podnieść. Na miejsce pojechali policjanci prewencji gubińskiego komisariatu sierż. sztab. Adrian Kobielski i sierż. Mateusz Dalecki.

Policjanci przez okno domu jednorodzinnego zauważyli leżącą kobietę, która była przygnieciona szafą i nie mogła się podnieść. Nie wiadomo było w jakim jest stanie i jak długo tak leżała.

Mundurowi nie czekając na dotarcie straży pożarnej, wypchnęli skrzydła okienne,  a następnie po wejściu do pokoju przystąpili do udzielenia pomocy 78-latkce. Po przestawieniu szafy, podnieśli przytomną kobietę, którą zaopiekowali się do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

Kobieta zabrana została do szpitala w Krośnie Odrzańskim na obserwację. – Policjanci mając na względzie, iż 78-latka mieszka samotnie posprzątali rozbite szkło i powstały w wyniku upadku bałagan – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Informacja o zdarzeniu przekazana została również dzielnicowemu z tego rejonu, a także odpowiednim służbom pomocowym, którzy obejmą kobietę nadzorem, a także porozmawiają o  możliwościach i zakresie udzielenia jej pomocy.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl